If today was your last day.... :)

2. října 2012 v 17:31 | Kiara |  Nezadržitelný tok myšlenek
Ahoj!
Tak, jak se vám daří ve škole? U mě to celkem jde, pomalu už si zvykám :) Dneska jsem se dobrovolně přihlásila na řečnické cvičení z angličtiny, ze kterého jsem stresovala už dva dny dopředu- sama jsem se nechápala, moje ruka prostě sama vystřelila nahoru :D
Tenhle článek píšu proto, že jsem nedávno začala číst knížku Chvíle před koncem, která je vlastně o tom, jak hlavní hrdinka pořád dokola prožívá jeden a ten samý den- její poslední den. (Až ji dočtu, hodím sem recenzi) Navíc jsem si teď strašně oblíbila, písničku od Nickelback - if today was your last day ( v překladu: Kdyby byl dnešek tvůj poslední den). Takže právě kvůli těmhle dvěma věcem jsem začala přemýšlet. Přemýšlet o tom, co kdyby byl dnešek můj poslední den.Svůj poslední den bych si rozhodně představovala jinak než dnešek. Nějak míň obyčejně. Ráno byla strašná mlha a tma, všechno bylo strašně ponuré, chtělo se mi neskutečně spát. S tímhle deprimujícím počasím poměrně kontrastovalo veselé prozpěvování ptáků. A pak byl dnešek stejný jako většina dní mého života. Učení, písemky, zkoušení, přestávky a neuvěřitelné záchvaty smíchu na obědě ( Nezažila jsem veselejší obědy, než ty úterní na střední :D)
No a celé tohle moje přemýšlení o posledním dnu, mě přivedlo k tomu, že každý den bych si měla užít, že nic není samozřejmostí a … napadlo mě udělat si takový menší seznam věcí, které bych chtěla uskutečnit do svých 18 :)

1) Naučit se most ze stoje
2) Jít na koncert Simple plan
3) Dát s holkama zase dohromady naši taneční skupinu
4) Zlepšit svou angličtinu
5) Naučit se ještě další cizí jazyk ( španělštinu nebo francouzštinu)
6) Naučit se pořádně vařit
7)Naučit se jezdit na koni
8) Začít psát knížku
9) Najít si věrného, hodného, chytrého a vtipného kluka
10) Přečíst všechny knížky, které mám na svém pomyslném seznamu knížek, které si chci přečíst
11) Změnit si něco ve svém pokoji
12) O něco málo vyrůst
Následují tři body jsem si nemohla odpustit, ačkoli jsou nereálné :D
13) Vidět na živo Iana Somerhaldera + podpis
14) Vidět na živo Neila Patricka Harrise + podpis
15) Vidět na živo Jacqueline Wilsonovou+ podpis
Co zas až tak nespěchá:
17) Najít si více informací o řecké mytologii
18) Sestavit si rodokmen naší rodiny
19) Udělat si řidičák
Nejduležitější bod
20) Dělat vše proto, abych mohla v den svých osmnáctých narozenin říct, že jsme si své dětství/dospívání pořádně užila, abych byla plná vzpomínek a zážitků- jednoduše aby to pro mě bylo nezapomenutelné období, za kterým se budu s radostí ohlížet… :)

No a málem bych zapoměla! Mám ráda Beyoncé, má prostě skvělý hlas, takže když jsem slyšela I was here (pusť te si to, je vážně úžasná! I videoklip ) , hned jsem si ji zamilovala. A právě tahle písnička mě inspirovala ještě v tom, že by možná bylo fajn, snažit se každý den udělat něco, čím bych udělala radost někomu dalšímu. No uvidím, jak se mi to bude dařit! :) :D

A co vy - byste určitě chtěli stihnout než stanete na práh dospělosti?
Mějte se fajn,
Kiara!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | 2. října 2012 v 19:19 | Reagovat

Skvělý článek, Kiaro, vážně.
Taky mě to donutilo se zamyslet.
Do svých 18 bych si přála.. Přála bych si toho spoustu, ale vlastně by se to dalo shrnout do jedné věty: Ve svých 18 bych si přála, abych mohla prohlásit, že jsem opravdu šťastná.
PS: Úterní obědy :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2 Gauri Gauri | Web | 7. října 2012 v 18:32 | Reagovat

Super, Kiara se zase ozvala. :-) Jsem ráda.
Knížku "Chvíle před koncem" jsem četla a měla jsem z ní dost smíšené pocity... Těším se na recenzi. :)
Ten seznam vypadá zajímavě. Kolik máš času na jeho splnění?
Já už toho asi moc nestihnu. Mám jen dva měsíce. :-D

3 Weili Weili | Web | 13. října 2012 v 19:26 | Reagovat

Ty jo, ta knížka by mohla být zajímavá, zrovna mam krizi, co se týče knížek který bych si mohla přečíst, takže tohle je dobrej typ:)
Přemýšlení o posledním dnu mě hrozně fascinuje.. A děsí zároveň. I když je to někdy těžký, asi je nejlepší žít tak, jak tu píšeš, jako by každý den měl být ten poslední, protože nikdy nevíš, co se může stát.
A moc se mi líbí body 2 a 13! Na SP jsem sice už byla, ale oni jsou hrozně nakažliví, takže i kdybych na nich byla stokrát, pochybuju že mi to bude stačit :D A potkat Somerhaldera, ahh to by se mnou asi seklo :D Držím palce, ať se ti co nejvíc těch věcí podaří do osmnácti splnit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama