Hunger games- Aréna smrti- Suzanne Collinsová

31. srpna 2012 v 8:45 | Kiara |  Knihy v mých myšlenkách 2
Ahoj ^^
Konečně jsem se i já dostala k tomu, abych si přečetla Hunger games. Objednala jsem si takový komplet - 1 knihu ve které jsou všechny tři díly, zatím jsem teda přečetla první díl, a jelikož mě kniha uchvátila, rozhodla jsem se sem o ní napsat. ( Mimochodem to moje 3v1 je hrozněš hezky desingově zpracované - kniha má černé okraje, trochu to vypadá jakoby byly ohořelé. Navíc když knihu čtete, přijde vám taková útulnější a víc tahá do sebe. Přední stránka se mění, když s ní hýbete. (Takže s ní hýbu pořád, abyhc se kochala "hořícím ohněm" :D)
O čem že Hunger games jsou?


Hunger games nebo hladové hry, jsou zvrácená reality show, kterou pořáda hlavní město země Panem - Kapitol. Kapitol si hrami udržuje pořádek ve všek dvanácti krajích. V minulosti totiž došlo ke vzpouře a hry mají být jasním varováním, že tohle se nesmí nikdy opakovat. Každý rok se do slosování dostanou jména všech dětí z daného kraje ve věku od 12 do 18 let, která pak v rozlehlé aréně bojují nejen s přírodou, ale také mezi sebou. Z arény může vyjít pouze jeden... Za každý kraj je potřeba vylosovat dívku a chlapce. Ve chvíli, kdy moderátorka pro dvanáctý kraj vytáhne z osudí jméno Prim, Katniss, její starší sestra, která malou Prim nadevše miluje, se rozhodne nabádnout se jako dobrovolný splátce. Z řad chlapců je vybrán Peeta Mellark, ten chlapec s chlebem, u kterého má Katniss pocit, jako by mu stále něco dlužila.
Den sklizně skončil, splátci jsou vybráni.
"Nechť sedmdesáté čtvrté Hladové hry započnou! "


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Všude se o ni mluví, tak mi to nedalo. Navíc se chci určitě podívat na filmové zpracování, ale sama jsem si slíbila, že nejprve přečtu knížky :)

2.
Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Hladové hry

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Přežít

4.
S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tak tohle bude poprvé, co sem vypíšu více postav.
Routa - Tuhle holčičku jsem měla úplně nejraději, hrozně jsme ji fandila, byla úžasná :)
Katniss: Po dlouhé době zase hlavní hrdinka, která mi nelezla na nervy. Konečně žádná přehněně dokonalá a otravná, Katniss je správná holka, kterou si prostě oblíbíte.
Pak bych si dovolila vypsat ještě tři postavy, které mě něčím zaujaly. Cinna (Modní návrhář), Liška (splátce) a Mlat (splátce).

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Originální děj a navíc skvěle napsán. Velkým plus jsou i charaktery postav :)

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nevadilo mi vlastně nic, Hunger games jsou vážně úžasné. Co mě možná malinku štvalo bylo to, že s Peety dělali chvílema trochu blbce a slabocha, tan kluk má navíc! :D

Knížce dávám:
☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ * (9,5/10)
Knihu rozhodně všem doporučuju! ;)

(První obálka je obálka knihy arína smrti, ta druhá toho mého kompletu 3v1 :) )


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 noliel4 noliel4 | Web | 1. září 2012 v 22:31 | Reagovat

Juchuu, píšeš o HG. :D Miluju tu sérii, nejlepší knížky na světě. :)

2 noliel4 noliel4 | Web | 1. září 2012 v 22:35 | Reagovat

Na premiéře filmu jsem byla a od té doby ho sleduju pořád na netu. :D Mamka pořád, že o tom mluvím, a že se na to chce podívat, tak bratr že ho sežene.. A nedávno se na to díval, já si říkala,že se mu to nebude líbit, a ono se mu to hrozně líbí. :D A nemůžu se dočkat, až v dubnu 2013 bude zfilmovaný druhý díl... Obsazení herců je úžasné, neměnila bych.. Většinu postav jsme si představovala tak, jak herci vypadají... :) Super. :)

3 Rozka Rozka | Web | 21. září 2012 v 20:38 | Reagovat

Miluju tu sérii!

4 plus size formal cocktail dresses plus size formal cocktail dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 11:10 | Reagovat

My partner and i definitely need to think a lot more in that way to see things i can do about that.
http://www.isdress.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama