Květen 2011

Skalní vězení

29. května 2011 v 15:00 | Kiara |  +Jednodílné
Pamatujete,jak jsem se zmiňovala o tom,že mě uchvátila skály?
A pamatujete si taky,že jsem měla v plánu napsat povídku,kde se skály objeví?
Tak ji tady máte ;)


SFaT - Hlasování + zadání 3.kola

28. května 2011 v 9:17 | Kiara&Marless |  Soutěž foťáků a tužek

Dalších 12 dní je za námi a je tu opět další kolo SFaT.
Tentokrát svoje dílo poslalo 9 soutěžících a musím uznat,že všechna jsou hodně povedená.
Pojďme se na ně podívat.Každý ji máme...

27. května 2011 v 15:29 | Kiara |  témata týdne
Venku hřmí a blýská se. Mám neuvěřitelné nutkání napsat článek na téma týdne,zároveň vím,že riskuju život mého drahého počítače. Risknu to.
Když tak přemýšlím i tahle situace se hodí k tématu. Netuším kde blesk uhodí,netuším jestli zase zapálí dům jako minule,nevím co se stane. Budoucnost je nevyzpytatelná,tajemná a předpovědím věštkyň,většinou moc nevěřím.

Moje budoucnost

Příští rok mě čeká jedno z těch nejdůležitějších rozhodnutí,které pak celkem podstatně ovlivní můj život. Výběr střední školy. Nejsem ještě plně rozhodnuta,co bych chtěla v budoucnu dělat. Nějakou představu mám ale občas mě děsí myšlenka,že bych takové povolání musela dělat celý život. Proto raději volím gymnázium než školu se zaměřením. Děsím se toho,že buud muset opustit základku a ztratím úžasné přátele. Už teď se na to snažím připravit. Pozitivní je,že v tomhle případě dokážete budoucnost aspoň trochu odhadnout a smířit se s ní.

Budoucnost světa

Rok 2012. Bude nebo nebude konec světa? Odpověď nejspíš nenajdeme. Nemůžeme se dívat tak moc dopředu. Vždyť nikdo z nás neví,co se stane během hodiny,natož během celého roku. Nevíme,jestli ještě za hodinu budeme dýchat. Stát se může cokoli. Ne,netvrdím,že budoucnost nemůžeme změnit nebo ji aspoň trochu nasměrovat,aby se ubírala směrem,kterým chceme,ale nikdy ji nemůžeme úplně změnit a nebo dokonce zničit úplně.

Někteří tvrdí,že za pár desítek let se budeme prohánět v létajícíh autech,všude budou roboti a všechno bude automatické. Nevěřím tomu. Nechci to. Vždyť by ten svět byl studený,cizí a zničený. Už tak jsme pohodlní a obklopeni všemožnou technikou,myslím,že takhle to bohatě stačí.

Nedloubejem se v minulosti,žijme přítomností a snažme se ji prožít tak,aby naše budoucnost byla co nejlepší.

Jak to s tou budoucností,přítomností a minulostí vlastně je? Dá se cestovat časem? Odehrávají se tato časová pásma současně? Je naše budoucnost čistě náhodná a nebo jsme předem naprogramované figurky s který mi si pohrávají nějaké nebeské/pekelné/nadpřirozené bytosti,které nám vymýšlejí životní příběh,včetně jeho konce?

Kliková teorie

24. května 2011 v 18:46 | Kiara |  Nezadržitelný tok myšlenek
Ahoj! Jsem zpátky. Výlet jsem si opravdu užila. Nakoupila jsem spoustu turistických známek, podívala se na super místa,projížděla nedaleko měste kde bydlí Šeps (Suchovršice) a užila si spoustu zábavy.

Nejvíc se mi líbily Adršpachy a lodičky. Skály byly přesně pro mě - tajemné a bylo k nim vymyšleno tolik úžasných příběhů,že jsem opravdu viděla Krakonošovu židli,rukavici i indiána. Bylo to hodně inspirativní prostředí. Nejspíš napíšu příběh (uvidím jestli jendodílný nebo na pokračování),odehrávající se právě ve skalách.
Lodičky mě zase dostaly úžasně vtipným průvodcem a vlastě i jízdou samotnou.

A teď k mé klikové teorii. Taky tak nesnášíte cizí,veřejné WC? Já to prostě nemusím. Ale zjistila jsme něco zajímavého. Tahle teorie se ve mně rodila už dlouho a někteří mi kamarádi byli nuceni si ji i vyslechnout - teď jste na řadě vy.
Než vejdete do kabinky,podívejte se na kliku. Je zaoblená nebo hranatá? Čístá,ošoupaná nebo špinavá?
Zaoblená klika signalizuje skoro vždy čistý a celkem dobrý záchod. Čím je klika hranatější,tím to bývá horší. Ošoupaná a špinavá klika taky nevěstí nic dobrého. A to je konec mé klikové teorie. Skoro vždycky funguje. Čekali jste něco většího a ohromějšího? Smůla,tohle je všechno. Ale sami si to vyzkoušejte.

Venku je nádherně. I na výlet nám vyšlo pěkné počasí. Byli jsme hodně vzdáleni od našeho bydliště,kde byla bouřka a do baráku tam uhodil blesk. Možná jste to viděli v televizi. (Ano, tak v tom městě vesnici bydlím) Jsem ráda,že jsme v době téhle šílené bouřky,byla tak daleko a užívala si sluníčka. Na druhou stranu je mi líto,že moje rodina ji musela přečkat. Náš dům,ale nijak moc nezasáhla.

A jsme u konce článku. Tentokrát jsem ani tak moc neskákala z tématu na téma,že? Nebo aspoň míň než obvykle.^^
Zatím se mějte
Vaše skálama nadšená a unavená Kiara

Výlet 20.5. -22.5.

19. května 2011 v 17:46 | Kiara |  Aktuality

Zdravím ;)
Taky je u vás tak děsně horko? U nás naprosto. Nejsem fanoušek těhle veder,ale pořád je to lepší než kdyby pršelo. Snad tohle počasí vydrží i přes víkend -čeká mě ottiž školní výlet do východních čech. Neskutečně se těším. Prošmejdíme Babiččino údolí,navšítíme safari ve Dvoře Králové,spoustu zámků a muzeí. Ale popravdě se stejně nejvíc těším na opravdu hoodně dlouhou cestu autobusem a samozřejmě na večerní táborák a blbnutí na pokojích.

Už mám skoro sbaleno. Taška je napěchovaná k prasknutí a myslím,že nezasvěcení by ani nepoznali,že jedu pouze na tři dny.
Můj malý polštář má smůlu -už se tam nevleze.Takže ho,ač nerada nechám trčet doma. Budeme prý ubytovaní v pokojích po třech nebo po čtyřech. Budeme mít k dispozici jednu společnou sprchu a záchod pro dívky a jednu pro kluky. No učitelé nás varovali,ať nečekáme žádný luxus. Mě to ale nevadí. Po celodeních výletech budeme hlavně ráda,že je tam nějaká postel,kde se můžem pořádně prospat.

Zkusím přednastavit nějaké články,ať se mi tu nenudíte^^
Mějte se ;)

Chlapec v pruhovaném pyžamu

17. května 2011 v 18:33 | Kiara |  Nezadržitelný tok myšlenek
Zdravím.
Deváťáci z naší školy jeli před nedávnem na exukrzi do koncentračního tábora Oswetimi. Prý je to tam docela drsné,takže jsem čekala, že budou zaraženi, zdrceni nebo něco na ten způsob. Bože já jsem naivní! Ti blbečci si z toho dělali srandu. Učitelka například řekla, že Židé museli jÍst i trávu aby do těch zubožených těl dostali alespoň něco. A oni z toho udělali že se pásli. A podobných věcí bylo víc. Ráda se směju, mám ráda humor, ale nemyslím si, že smát se tomuhle je na místě. Jestli to někomu přijde směšné, tak je to opravdu k pláči...
V literatuře právě čteme téma druhé světové války a Židů. Musela to být opravdu hrůza. Učitelka nám pustila i film, který se tohoto tématu týkal. Viděl někdo z vás film chlapec pruhovaném pyžamu? Nebo četl někdo stejnojmenou knihu? Já jsem shlédla pouze film a je to jedna z těch nejsmutnějších věcí,kterou jsem kdy viděla. Trošku vám film přiblížím:

Několik fotek

15. května 2011 v 13:45 | Kiara |  Fotky
Ahoj ;) Víkend utekl a máme zase neděli. Včera jsme oslavovali taťkovy narozky. Grilovalo se a tak jsem měla venku spoustu prostoru k focení. Opět mi pomáhal můj mobil,který včera přežil pád ze stolu na beton ^^ (To samo,já nic)
Nevidím důvod proč to dál okecávat,takže tady jsou:


Jsem zpět ;)

13. května 2011 v 13:39 | Kiara |  Aktuality
Tak jsem zpátky - živá,zdravá,ale děsně unavená ;) Vrátila jsem se z třídenního pobytu pořádaného školou. Moc jsem toho nenapsala a chata navíc leží v kopci,do kterého jsme museli několikrát šlapat pěšky,takže není divu,že sotva držím oči otevřené. Koho by zajímalo jak jsem se měla a co že jsem vlastně ty tři dny dělala může kouknout do celého článku ;)

Fotka na téma fialová

12. května 2011 v 15:00 | Kiara |  Fotky


Ahoj,tohle je opět přednastavený článek.,který tentokrát obsahuje zase nějaké mnou a mým mobilem nafocené fotky ;)
Nechala jsem se inspirovat projektem rainbow a tak vám přináším fotky na téma Fialová ;)Aktuálně o některých projektech

11. května 2011 v 15:00 | Kiara |  Aktuality
Pokud čtete tento článek jsem právě na horské chatě Polance v rámci školního projektu evropská jízda ;) TAkže tohle je přednastavený článek.
Informace k soutěži foťáků a tužek!


A jelikož já i MArless jsme momentálně mimo PC, zadáme další kolo SFat o něco později.
Takže máte prodlouženou dobu,kdy můžete výtvory posílat a to až do pátku 13.5 ;) (pátekt třináctého,magické to datum)
Prosím zkontrolujte si, jestli jste své dílka poslali na správný email - sparkling-zone@seznam.cz


Tak trošku jsem se v psaní tohohle příběhu zasekla. Přestalo mě to bavit,protože jseme se dostala do slepého bodu a nevím jak pokračovat. Představu o ději ,i konec sice mám vymyšlený,ale chybí mi nějaká ta náplň jednotlivých kapitol.
Ale mám v plánu si nad tím pořádně sednout a domyslet některé drobnosti v ději. Takže se snad dočkáte dalších dílů ;)

Doufejte,že na té chatě nedělám ostudu. Nejspíš právě pobíháme po lese s GPSkama, anebo procházíme památky.
Mějte se ;)

Všehochuť myšlenek a názorů ;)

9. května 2011 v 17:49 | Kiara |  Nezadržitelný tok myšlenek
Ahoj. Včera jsem se jako obvykle koukala na superstar. Do teď mi nikdo z porotců nijak extrémně nevadil.,ale po včerejšku se mi naprosto zprotivil Rytmus. Jo přiznávám Šeps je můj oblíbenec a nerada slyším kritiku na jeho osobu ikdyž ej mnohdy třeba i zasloužená,ale včera to bylo moc. Rytmus řekl,že mu to nevěřil, tehdy to Micha vzal v pohodě. Když ale Rytmus označil jeho zpěv za amtérský se sedláckou příchutí- Michal vyletěl: "Ty si repuj,ale do mojí muziky nemluv" Můj názor? No Mcihal to řekl špatně,protože rytmus je tu právě od toho aby hodnotil výkony soutěžících. Ale zase ho i chápu,člověk se snaží,dává do toho kus sebe a on mu řekne,že mu to nevěřil. Mě se jeho podání Obchodníka s deštěm líbilo ;) Rytmus pak na Šepse narážel po vystoupení Adamce,ale tehdy se ho zastal Habera. Po tom,co Michal dozpíval duet s Alžbětkou rytmus řekl,že mu Michal vadí a že by po něm na koncertě hodil flaškou. A tohle byla podle mě od Rytmuse hodně netaktní a buranské. Michal pak řekl něco s čím jsme naprosto souhlasila: Jsme amatéři,nemůžete z nás dělat profesionály. ( Tedy on to řekl trošku složitěji,já jsem to trošku zjednodušila.)
Ale nechci věnovat celý článek,těmhle dvěma. Takže zase přeskočím na jiné téma.

Dívka s cizí tváří -Věra Řeháčková

8. května 2011 v 12:13 | Kiara |  Books in my thoughts
Ahoj, tenhle týden opravdu nějak nestíhám. Od pondělí do pátku mi všechen čas schlamstne škola a o víkendu se snažím šas trávit venku a nesedět u PC. A nebo si čtu. Právě jsem dočetla skvělou knížku,od jedné z mých nejoblíbenějších spisovatelek. ;)


Proč jsem ráda na světě (úvaha)

5. května 2011 v 18:11 | Kiara |  +Jednodílné
Ahoj,omlouvám se,že se ozývám po delší pauze,ale nějak nestíhám. Učitelé se snad domluvili a solí nám písemky jedn uza druhou. Nedávno jsme dostli za úkol napsat úvahu . Dostal isjem na výběr z 5 témat. Já si zvolila Proč jsem na světě ráda. A právě tuhle úvahu jsem se rozhodla hodit na blog...


Aliciny zážitky- Z pekla štěstí

1. května 2011 v 15:00 | Kiara |  Aliciny zážitkyMáme tu úplně poslední část.
Tentokrát na téma : Z pekla štěstí.
Děkuju Ant,bez které by se tenhle projekt neobešel. Třeba někdy vymyslíme něco podbného.
Cč.