Aliciny zážitky- Bylo to dávno a přece jako dnes

5. března 2011 v 15:00 | Kiara |  Aliciny zážitky
Další díl projetku, který tentokrát nese název - Bylo to dávno a přece jako dnes.
Opět připomínám,že je to psáno už před rokem,teď bych to napsala úplně jinak ;)
Příjemné počtení

Alice",volala máma, "jsi připravená ?"
"Jo,jo mami už běžím" řeknu a přitom pádím po schodech dolů. V předsíni jsem se letmo podívala do zrcadla, uhladila si sukni a neposlušný pramínek vlasů jsem si zastrčila za ucho. Konečně jsem seděla v našem autě a zapínala si pás.
Asi bych vám měla ujasnit kam a proč přesně to jedu. Bylo to hodně dávno ale přece, jakoby se to stalo dnes. Šli jsme navštívit ZOO. Miluji zvířata, takže jsem se v každé takové návštěvě přímo vyžívala. Nejraději jsem měla ten pavilon s Mínou. Samicí jaguára. Byla nádherná. Fascinovalo mě nejen její zbarvení ale také hlavně její oči. Byly kouzelné, tajuplné a právě proto jsem na ně pohlížela s velikou bázní.
Při jedné návštěvě jsem se rodičům jakoby obvykle vysmekla a šla se posadit na lavičku pře Míninou klecí. Dnes však bylo něco jinak. V rohu plotu byla díra, tak akorát aby se jí osmiletá holčička (jako třeba já) provlékla. Vlezla jsme k Míně od výběhu, neuvědomovala jsem si tehdy jak moc to bylo riskantní a nebezpečné.Hledala jsem ji. Byla ve svém úkrytu. (Nejspíš se nechtěla ukazovat všem těm zvědavcům postávajícím okolo s foťáky a pořvávajícím dětem) Přišla jsme až k ní. Na ten okamžik si přesně pamatuji. Byla jsem tak blízko. Cítila jsme její dech a pohled upřený na mě. Natáhla jsem ruku blíže k ní ve snaze ji pohladit. Stáli jsme v nehybném postoji několik minut. Pak jsme ji pohladila. Moje ruka se posouvala po její srsti a Mína stále stála zcela nehybně. "Ahoj, já jsem Alice, neboj se mě" představovala jsem se jí a přitom ji stále hladila.Mína zalezla hlouběji do své skrýše a uložila se ke spánku a poslední co si pamatuju je, že jsme se stulila k ní a … nejspíše taky usnula. Dále už znám veš jen z vyprávění. Rodiče mě hledali, svolali několik ošetřovatelů a všichni procházeli celou ZOO. Když došli v Mínině výběhu a spatřili díru v plotě mamka (podle taťkova a bratrova vyprávění)málem upadla do mdlob. Všichni si představovali ten nečernější scénář; Mína mě roztrhla na cucky a já tam teď někde ležím. Jaké muselo být jejich překvapení, když mě tam našli stulenou do klubíčka a spokojeně spící. Byla jsem takhle vyfocena i v novinách.
A dodnes při každé návštěvě mám chuť si to zopakovat. Jenže díru v plotě zadělali a já už jsem starší a mám ze všeho "větší rozum" jak s oblibou říká mamka když se se setrou hádáme.
Dnes zde jedu kvůli té nejúžasnější věci na světě. Mína má miminko!! A já ho mám slavnostně pokřtít (tý jo,takže já budu vlastně kmotr co ?).
A už je to tady, ředitel ZOO má úvodní řeč a pak přečte moje jméno a vyzve mě abych také něco řekla. Začnu tedy se svým proslovem. Ve kterém popisuju co se mi přihodilo. Nakonec řeknu: "Dámy a pánové dovolte abych tu přivítala malou jaguáří slečinku. Vítej na světě MEGII !! Všichni začnou tleskat a já se podívám směrem k Míně a Megii, které se k sobě tulí. Usměju se. Všechno to začalo tak dávno ,ale přece se mi zdá jako by to bylo dnes…

Tadá :D Já vím ,není to nic moc..
Úžasné dílo od Ant najdete tady, určitě se podívejte ;)
Jakékoliv připomínky,pochvaly i kritiky ráda najdu v komentářích :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S♥ > AFF S♥ > AFF | Web | 5. března 2011 v 20:55 | Reagovat

Mě se to líbilo :))
Všechno co napíšeš má něco do sebe ! =o)

2 MooX MooX | Web | 6. března 2011 v 9:22 | Reagovat

Jo, i mě se to líbilo, i když jak čtu tvé aktuální články, tak bys to určitě teď napsala nějak jinak, ale i takhle to je hezké ;).. Jo a máš u mě diplom za bleskovku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama