Březen 2011

www.láska.davejsibacha.cz

31. března 2011 v 16:58 | KIara |  témata týdne
Internetových seznamek a webů přes které se dá seznamovat existuje spousta. Ale je opravdu dobré se s někým seznámit přes inernet ? Právě nad tím jsem se snažila zapřemýšlet..

Jednoduché ale..?
Ano,je to opravdu jedna z nejjednoduších možností seznámení se s někým. S někým koho jste nikdy neviděli a nemluvili s ním. Přes net většinou ani nepoznáte jaký dotyčný člověk je. Však i my sami jsme na internetu jiní. Nebo máme aspoň o polovinu větší sebevědomí. Z vět,které vám naskočí na monitoru,můžete akorát poznat,jestli ten človíček ovládá pravopis (=je aspoň minimálně inteligentní) a taky jestli má smysl pro humor. Vše ostatní může být přetvářka.

Pozor aneb kdy dát raději ruce pryč:
Všechny fotky se mu/jí záhadně smazaly z počítače,takže ti teď bohužel nemůže poslat svou fotku. TY mu ji samozřejmě poslat můžeš. Ale tady je problém,že z Adama,15 let se může stát Milan,45 let ...
A ještě vás sem napíšu tu otřepanou ale důležitou radu
Pokud si domluvíte schůzku (Což si tayk dobře promysli) tak rozhodně ne na nějakém odlehlém místě daleko od lidí.

Samozřejmě,že to může vyjít.
Znám i případy,kterým to vyšlo. (tzn: Ani jeden nebyl perverzní úchylák nebo člověk,který si z legrace vytvoří jinou identitu a baví se na chatu) Ale moc dlouho jim to nevydrželo,protože to bylo na dálku.

Vztah nebo úlet?
Z větši části se lidi na chatu snaží jenom pobavit,nic víc za tím nehledají. Takže je třeba dávat si pozor i na to,zda to ta dotyčná osoba bere vážně a nebo jen jako úlet z nudy.

Internetoví kamarádi:
Tohle je je něco úplně jiného. Sama jsem si přes internet našla pár přátel. Sice jsem se s nimi nesetkala ale komunikujem přes ICQ a těm kterým jsem důvěřovala jsem dala i Facebook.
Kde najít tyhle kamarády? Úplně nejlepší je na to asi blog. Podle článků toho člověka docela dobře a když je navíc třeba vašim Sbéčkem,často Vám připadá jako spolužák ze školy. ;)

Takže jaký je můj názor?
Pokud se jedná o kamarády,tak faj.A láska? Já jsem si přes inernet nikdy lásku nenašla. A ani o to nestojím. Raději si kluka najdu v realitě. Občas lituju,že tahle vymoženost existuje. Copak vás baví zaškrtnout si na seznamce jaký chcete aby měl partner věk,vlastnosti a vzhled? Nenajde vám to toho dokonalého,protože ten člověk mohl lhát. A kdyby ne? Kdyby bylo všechno perfektní? Vždyť dokonalost je děsivá...

Jaké máte zkušenosti vy?

Hynku,Viléme,Jarmilo!

30. března 2011 v 14:30 | Kiara |  Nezadržitelný tok myšlenek
Zdravím ;)
Určitě jste poznali ty tři jména jež tvoří nadpis. Jsou z básně K.H. Máchy -Máj. Přiznám se,že jsem tu báseň nikdy celou nečetla. Vždy jsem četla jen nějakou jeho část. Dnes jsme si v hodině českého jazyka pouštěli filmovou verzi básně. Kdo film viděl,musí uznat,že je opravdu krásný a nádherně zpracovaný. Jarmilu sice kluci označili za "děvku" ,ale když jsme se pořádně zamysleli,zjistili jsme,že nejspíš neměla navybranou. Její život byl tak nalajnovaný,že s tím nešlo nci dělat.
A když na konci filmu popravovali Viléma slzely nejen mě oči. A to mě moc filmů nedojímá. Ale tenhle měl úžasnou atmosféru.
Uvědomila jsem si,že když někoho zastřelí v americkém filmu,už mi to ani nepříjde. Prostě zmizí ze scény a už se o něm nemluví. A tak jsem moc ráda,že jsem viděla tenhle film. Někomu se možná bude zdát nudný (i mě se ze začátku zdál takový),ale pak vás to úplně pohltí.
Ale dost už o Máji. Omlouvám se,že jsem v pondělí ani v úterý nic nepřidala,ale nějak nestíhám. Písemka střídá písemku a taky už se blíží čtvrtletí a s ním samozřejmě čtvrtletky... Ale bude se snažit nezanedbávat blog ;)
Jak se máte vy?

Aliciny zážitky- Voda

27. března 2011 v 15:00 | Kiara |  Aliciny zážitky
A máme tu další část projektu Na téma ;)
S Ant jsme si protentokrát dali téma Voda.
Bylo to psané loni na podzim,v době,kdy u nás řádily povodně,takže se nedivte,že tenhle díl je v podobné tématice.
Spousta věcí,které tady popisuji,se mi opravdu staly,nebo jsem je v té době viděla.
Celý článek...


Aliciny zážitky- Padající hvězda

26. března 2011 v 15:00 | Kiara |  Aliciny zážitky
Máme tady další díl Aliciných zážitků.
Tentokrát nese téma Padající hvězda.
Je ot psané před rokem,a tehdy mě napadlo vymyslet cukrárnu,která se právě v tomto příběhu objeví.
Příjemné počtení (Cč)


Looklet models 02

26. března 2011 v 10:37 | Kiara |  looklet
Zase vám sem přidávám pár svých "modelů" vytvořených na stránce Looklet.com
Pokud jste tam také zaregistrovaní můžete si mě přidat do přátel. Budu ráda. Odkaz na můj profil: Tady
Celý článek -->


4. kapitola

24. března 2011 v 17:49 | Kiara |  +Na křídlech pravdy

Po opravdu hoodně dlouhé době,tady přidávám další část Na křídlech pravdy.
Pro připomenutí si přečtěte minulý díl Zde
Tak udělejte si pohdlí a po kliknutí na ikonku Celý článek se můžete spokojeně začíst;)


Je smutné,že se přestáváme umět chovat...

23. března 2011 v 18:01 | Kiara |  Nezadržitelný tok myšlenek
Čáuky ;)
Dneska jsme měli (asi už po 6) koncert skupiny MARBO. Musím říct,že když už je vidíte po tolikáté,začíná vám to lézt na nervy. Doufala jsem ,že by je letos mohli objednat jen pro první stupeň...Ale to ne,objednali je i nám.
Dětska z druhého stupně už byli loni proti tomu,aby vystupovali,ale to si jenom tak tiše nadávali mezi sebou. Co se,ale stalo dneska,mě donutilo přemýšlet.
Oni je vypískali! Místo bouřlivého potlesku se z některých stran začalo ozývat otravné "Bůůů" Bylo mi trapně. Zároveň mi bylo líto těch zpěváků. Já sama jsem strašná trémistka a tak obdivuju každého,kdo se postaví přede všechny a něco předvádí. Tihle si to museli přepravit,nazkoušet- prostě se snažili. A co udělali někteří? Místo aby byli rádi,že se ulijou z vyučování (Tu hodinu co koncert trval si mohli strčit mp3 do uší,občas zatleskat a víc to neřešit), ne oni se radši projeví jako blbci. Asi v polovině představení jsme se rozdělili na pomyslné tři skupiny.
Skupina 1 - dál pokračovala ve svém bučení a smíchu (70%)
Skupina 2- všechno prostě ignorovala(20%)
Skupina3- si občas zabroukala písničku se zpěváky,zvedla ruce když je měla zvednout a užívala si,že se nemusí učit.(10%)
Do té skupiny jsem se zařadila i já. A je mi jedno,že zpívali staré české hity a většina prohlásila,že to bylo zcela trapné. Neříkám,že mě se to celé nějak extrémně líbilo. Ale obdivuju ty lidi,že i přes naše strašlivé chování s úsmevěm a obrovským nasazením odzpívali až do konce.
Vaše Kiara

Matematika- tolik dojemných příběhů

21. března 2011 v 19:38 | Kiara |  Nezadržitelný tok myšlenek
Ahój ;)
Dneska jsme počítali Klokana (Kdyby to nebylo s možnostma,jsem v háji :D) a nějak mě napadlo napsat tenhle článek.

Vzpomeňme si na učebnici matematiky a její slovní úlohy. Tak třeba pan Horák. Chudák,ten pořád měří obvod zahrady,aby věděl, kolik má koupit pletiva na plot,nebo kolik barvy bude potřebovat na vymalování předsíně. Prostě takový kutil.
Pak tu máme sudý počet dětí,kterým se snaží maminka rozdělit lichý počet bonbonů nebo cvrnkacích kuliček. A nebo ta maminka počítá kolik ji zbyde koláče,když ví,že Pepa sní dvě třetiny a ze zbytku s ní Věra s Pavlem každý jednu třetinu. No taky to chudák,nemá lehké.

Ale úplně nejvíc mi je líto pánů X a Y,kteří vyjdou z bodu A a B a mají se dostat do bodu C.Každý jde jinou průměrnou
rychlostí,přičemž si pan X dokonce jede na kole a chudák pan Y šlape pěšky.

Co z toho vyplývá? Že matematika je tak trošku telenovela s postavami,které mají věčně problémy a pokaždé na nás čeká dávka zapeklitých zápletek.

Tak se mějte,čeká na mě pan Horák,potřebuje zjistit kolik kachliček potřebuje do koupelny. Nejspíš zase renovuje ;)
Mějte se ;)
Kiara


Odkud se berou sněženky

20. března 2011 v 13:27 | Kiara |  +Jednodílné
Ahoj ;) Taky u vás nasněžilo? U nsá je více sněhu,než bylo o Vánocích, což je zajímavé,když vezmeme v úvahu,že zítra je první jarní den.
No a jelikož se kolem mě stále střída zima a jaro,napadlo mě napsat tuhle povídku ;)
Příjemné počtení (celý článek)


Looklet models 01

19. března 2011 v 15:00 | Kiara |  looklet
Už hodně dlouho jsem přemýšlela,že tady dám své výtvory z lookletu, na kterém jsem od ledna minulého roku,díky Adél , která mi o téhle báječné stránce pověděla.

Kdo by chtěl vidět mé hokusy pokusy s oblečení,ať klikne na celý článek..


Další 2 spřátelené blogy ;)

19. března 2011 v 11:07 | Kiara |  SB
Blog má další 2 sbéčka. Celkem už jich mám 16.

Jako první je tu Týna a její blog desingworlod.blog.cz/
Na blogu najdete úplně vše o nábytku,módě, a desingu;) Rozhodně doporučuju se kouknout ;)Druhým spřáteleným blogem je dreaminbubble.blog.cz/ jeho majitelkou je Adél.
Blog je plný módy,stylu,skvělých článků a Lookleťáckých výtvorů ;) Určitě se tam podívejte :)
Oběma holkám moc děkuju za spřátelení! ;)

Seznamte se ^^

18. března 2011 v 18:32 | Kiara |  Nezadržitelný tok myšlenek
Zdravím ^^ Dnešek byl skvělý - téměř jsme se neučili. tedy až na první hodinu(chemii) Vyčíslovali jsme chemické reakce. Oprava: Předstírali jsme že vyčíslujem chemické reakce. Polovina z nás byla prostě duchem nepřítomna Další hodinu jsme jeli do divadla,na muzikál Pomáda. Bylo to fajn. Zpívali opravdu skvěle. Ikdyž cvhílemi ty herecké části byly takové nudnější,líbilo se mi to.

Tak v celém článku se tedy můžete dozvědět něco více o mé maličkosti


Já to nemám zapotřebí

17. března 2011 v 18:09 | Kiara |  témata týdne
Ach ano,je mi 14 (Kiara odhalila další drobnost ze svého nudného života) a ještě jsem nezkoušela kouřit. Takže,teoreticky byh o tomhle neměla psát. Ale já psát budu. Je mi jedno,že nemám žadné "praktické" zkušenosti.Je mi jedno,že jsem označována za divnou. Já jsem na to pyšná.

Dokáže mě naprosto vytočit nádherný kluk s cigaretou v ruce. Přímo nesnáším ten smrad. Já nevím co si tím chtějí dokázat. Myslí si že,budou frajeři a drsňáci. Já myslím,že je to ubohost. Docílí akorát toho,že (aspoň pro mě) se stanou naprosto anti-přitažlivými.Jednou jsem šla ze školy a na skateparku za naší školou jsem viděla tři kluky,kterým mohlo být maximálně 10 . Kouřili. Nebo spíše se snažili kouřit. Nevěděla jsem jestli je to k smíchu nebo k pláči. Teď už to vím. Je to k pláči. I malé děti si takhle ničí zdraví. Ne, já to prostě nepochopím. Může mi někdo říct co z toho mají?

Je smutné,že lidi se tím,že kouří vytahují. Skoro všichni ze školy kouří. Myslí si,že to o nic nikdo neví. Přitom to ví všichni. A když se jich někdo zeptá Proč to dělají? Většinou neví. A nebo odpoví,že to pomáhá proti stresu. Tak já nevím,kupte si třeba takovou tu mačkací hmotu:D Fájn,to je blbost,ale přece existuje spousta jiných věcí,které odbourají stres. A nebo taky někdy odpoví,že proto aby se zalíbili klukovi/holce. K tomuhle se snad ani vyjadřovat nebudu. Nebo ne,já se vyjádřím. Dyť je to blbost. Proberte se. To,že zapálíte ten smradlavýý váleček a pak dobrovolně potáhnete pěknou dávku hnusu,který skrývá uvnitř,to neznamená,že se někomu zalíbíte....

Já vím jsem s tímhle názorem děsně staromodní,vždyť kouřit je přece děsně Cool. Tak si kuřte,ale laskavě mě do toho nenuťte. Já nechci aby mi zežloutly ruce a nehty. Nechci si zanést plíce něčím takovým. Nechci pak neuspěšně zkoušet přestat. Nechci za takovouhle blbinu utrácet peníze. Ne, opravdu ne. Takže děkuju, já prostě NECHCI!

Novinky- Nepodstatné a pak ty podstatné a smutné....

16. března 2011 v 18:38 | Kiara |  Nezadržitelný tok myšlenek
Ahoj
Páni zase jsem v jednom kole. Škola mi dává zabrat. Prozatím,ale statečně bojuju.Hřeje mě pocit,že za pár dnů můžu zase vypustit,protože začne víkend.
Počasí je na nic. Ráno bylo krásně a teď? Prší, je zamračeno - no děs a hrůza. A ještě k tomu hlásí v telce,že má opět přijít sních ( Děkuju,nechci)
Omlouvám se,že skáču z tématu na téma,ale nedá mi to se nezeptat : Sledujete Superstar? A máte nějaké favority?
Já to sleduju a musím říct že mě zaujal Michal Šeps (Reggae man) a pak taky Celeste Buckingham (zpívala v kvartetech Hey soul sister) a další mou favoritkou je Alžběta Kolečkářová ( Nevím jak bych vám ji připoměla : Skvělý,silný hlas a taková krátká ofina)

A teď jedna smutnější zpráva. Určitě jste si všimli smutného titulku an úvodní stránce seznam.cz. Titulek hlásá : Policisté našli tělo ztracené Aničky Janatkové. A to mluví za vše. Pokud by si někdo chtěl článek přečíst, najdete ho tady.
Je mi to strašně líto. Jiný konec to asi mít nemohlo,kdžy je pohřešovaná už tak dlouho,ale stejně. Takhle ve všech byla aspoň malá naděje. Doufám že najdou toho co to udělal,a zavřou ho až zčerná. ( Kdyby bylo po mém tak bych ho mučila a mučila,pak bych ho roztrhala na cucky,slepila a zase mučila...) Ale i kdyby mu udělali cokoli Aničce už to život nevrátí... Můžeme jen doufat,že takový osud nepotká další holčičku...

Vaše Kiara,které nejde do hlavy jak můžou být lidi tak moc zlí.....

Jarní desing

14. března 2011 v 18:27 | Kiara |  Aktuality


Ahojky,
Jsem nepoučitelná :D Bylo už mi vytýkáno v klubu Snílků (doporučuju se podívat) , do kterého jsem se mimochodem nedostala, že nemám psát krátké informační články.
A co že to právě teď dělám? Píšu krátký,informační článek o novém desingu. :D Jelikož se blíží jaro,rozhodla jsem se vytvořit nějaký jarní desing. Zvolila jsem světlé barvy ( zelenkavou a žlutou). Záhlaví je má tvorba z fotek,které jsem sama nafotila.Citát na něm ovšem není můj,ale od Williama Shakespeara. Můžete si všimnout,že většina mých dessů má takový stejný základ.
Příště zkusím být originálnější.
Nejvíce mi dalo zabrat menu. Protože těch obrázkových nadpisů jsem vystřídala několik,než jsem se dopracovala k této podobě. Se kterou ani teď nejsem zcela spokojená ^^ Rubriky jsou trošku přemístěné,ale není to nějaká extrémní změna.
Snad se vám tenhle nový vzhled blogu líbí.
Mimochodem, jak se máte?
Kiara

Slzy s hořkou příchutí

13. března 2011 v 9:00 | Kiara |  +Jednodílné
Prší. Déšť bubnuje do oken. Po skleněných výplních stékají v obrovských proudech kapky vody. Počasí naprosto na houby.Sedí u televize,zrovna začínají zprávy. Obvykle se na ně nedívá,ale teď když se nudila,se zaposlouchala. Dvojice moderátorů se snažila neskákat si do řeči a informovat o novinkách. Samozřejmě byli oba dokonale sladěni,nalíčeni a učesaní. Reklama na dokonalost. S uměle vážnými tvářemi sdělovali, na které silnici se srazilo jaké auto nebo v jaké benzínce zase maskovaný lupič přepadl pokladní. Byla to půlhodina hrůzy a globálních problémů. Žádná povzbudivá zpráva jen neštěstí a katastrofy. Po všech těch strašných věcech které právě řekli, s úsměvem zvou diváky na jejich večerní program. Otráveně televizi vypne a hned si vzpomene proč zprávy nesleduje. Je ještě více rozladěná. Přemítá kolika lidem se během dne stalo něco strašného. Podívá se z okna, déšť neustal. I přesto vyšla ven. Plakala. Slzy se mísily s deštěm. Byla promočená až na kost,ale bylo ji to jedno. Každou svou slzu věnovala jednomu lidskému neštěstí a tak není divu,že vyplakala moře slz…

Zase jedna ze smutnějších věcí.
Možná jsem ovlivněna tou katastrofou v Japonsku..
I přesto že příběh má smutnější atmosféru,doufám že se vám líbil.

Aliciny zážitky- Sen

12. března 2011 v 19:27 | Kiara |  Aliciny zážitky

Nebudu to nějak okecávat, je tu další díl projektu Na téma ( tedy další díl Aliciných zážitků)
Tentokrát jsme si s Ant dali téma Sen
Jako obvykle najdete můj výtvor v celém článku ;)


Neuvěřitelné nutkání mačkat ta písmenka na klávesnici

12. března 2011 v 11:18 | Kiara |  Nezadržitelný tok myšlenek
Ahoj. Mmm konečně sobota a ještě k tomu naprosto nádherné počasí - no co víc si přát. Před chvíli jsem byla na hodně mini procházce s tím naším malým psíkem. Pro představu ta naše procházka trvala 10 minut :D
Opět čtu další díl Školy noci, tentokrát už díl pátý - Pronásledovaná. Kdo to nečetl doporučuji celou edici si přečíst. Fajn,je to o upírech,ale je to prostě boží.
Tenhle super víkend mi akorát bude kazit fakt,že na mě čekají příklady z matematické olympiády. Učitel nám to rozdal se slovy-"Udělejte všech 6 příkladů máte na to 10 dnů" Děkuju moc. Pro mě to ale znamená že na to mám jenom 4 dny,protože přes týden se na ty papíry ani nepodívám.
Chtěla bych během dneška a zítřka přidat další díly Aliciných zážitků a možná taky další díl Na křídlech pravdy. Ne,opravdu jsem na něj nezapoměla,jen jsem si teď potřebovala trošku projít jeho děj.

No ale když pořád budu sedět tady u té bedny a bouchat prsty po klávesnici nejspíš toho moc neudělám,takže se mějte a užívejte víkendu.
Vaše Kiara

Věřme přírodě - ona to má promyšlené

11. března 2011 v 17:43 | Kiara |  témata týdne
Člověk je od přírody všežravec - má tedy jíst ,jak rostlinou,tak živočišnou potravu. Copak by lev přestal jíst maso aby ušetřil chudáka antilopu? Já myslím že ne, takhle je to prostě v přírodě zařízené.
Samozřejmě chápu,že je nám líto těch nevinných zvířatek,které pak skončí na našem talíři. Je to opravdu hrůza,ale uvědomte si jednu věc- to zvířátko na talíři je už mrtvé a my s tím bohužel nic neuděláme. Když maso necháme netknuté ležet na talíři je ot od nás hnusné. Copak to zvíře umřelo pronic za nic? Tím,že to sníme,prokážeme čest tomu zvířeti,protože nezemřelo jen tak.

Teda aspoň já si tohle myslím. Kdybych byla třeba krávou a zkončila bych jako biftek, byla bych ráda kdyby byla má smrt aspoň přínosem pro někoho jiného. Rozhodně bych nechtěla být zabitá a nakonec "vyhozená" . Já vím,že to nezní moc pěkně,ale snad jste pochopili co tím vším chci říct.

Místo toho,aby z nás všech byli vegetriáni,měli bychom se snažit zlepšit podmínky v takových těch velkochovech. Kde jsou například slepice drženy ve velkém počtu ,v malých klickách, bez pohybu a pořádného světla. Měli bychom jim prostě zajistit nádherný život.

Chápu,že na tohle všechno máte,třeba jiný názor než já a já ho respektuju. Ale tenhle potravní řetězec vymyslela příroda,neměli bychom jí ho bourat- třeba ho pak celý převrátíme a všechno se akorát zhorší. A myslím,že člověk toho na téhle planetě zhoršil až až.Koukněte na ten originální nadpis

9. března 2011 v 20:29 | Kiara |  Nezadržitelný tok myšlenek
Ahoj ;)
Píšu vám v neobvyklém čase. Trošku se nudím, a jak říká jedno staré přísloví : " Když se nudíš,na blog napiš" - fájn,takové přísloví neexistuje,máte pravdu.
A co,že je u mě nového? Vlastně nic. Opět mě posedla mánie sešitama - Jak to vypadá? NAkoupím si různé druhy sešitů (velké,malé,linkované,čisté...) Každy si nějak nadepíšu a pak si slíbím,že do ncih budu psát předem určené věci. No ale většinou to dopadne tak,že všechny jsou nakonec počmárany prupiskovými srdíčky,kolečky a nápisy.

Mimochodem,(tohle je hlavně pro Marless ) Koupili jsme Herbal Essences a máš pravdu žádné vlasy vzdorující zemské přitažlivosti se nedostavily :D xD Takže chlupatého měsíce se bát nemusíme. Vím,že teď nejspíš nevíte o čem to tady žvatlám (tady spíš píšu) a aby vám to bylo jasné koukněte semhle a pochopíte.

No tak já už pomalu končím,došly mi nápady na věci,kterými bych vás chtěla dál obtěžovat.
Takže Pac a pusu Kiara
A mějte se fanfárově ;)