3.kapitola

6. února 2011 v 14:15 | Kiara |  +Na křídlech pravdy
Na křídlech pravdy

3.kapitola


Je tu další díl Na křídlech pravdy. Vím,že se zatím v dílech nci mco neděje,ale věřte že to začne být lepší.  Teď jsou to prostě rozjezdové kapitoly. Tak pohodlně se usaďte, klikněte na CELÝ ČLÁNEK a začtěte se ;)

Přečetla jsem si dopis ještě jednou.
Milá Nesso,
Ještě jednou děkuji za příjemné pohoštění (poděkuj i mamince) a za radu jak se dostat domů. Chtěla bych ti to nějak oplatit. Byla bych velmi potěšena kdyby si přijala mé pozvání do mého panství. Čeká mě návštěva u královského dvora a Tebe bych ráda měla jako doprovod. Také bych potřebovala pomoci s jistými věcmi týkající se vnitřního chodu panství. Samozřejmě
za vše budeš náležitě odměněna. Tahle pozvánka platí ale pouze pro Tebe. Počítám s tvým dlouhodobějším pobytem. Všechno si dobře rozmysli, zítra v poledne přijedu pro Tvou odpověď. Doufám,že pozvání přijmeš,ale samozřejmě tě nenutím.
S pozdravem Lady Maria Etwoodová


Takové pozvaní se asi neodmítá. Pohlédla jsem na Marge a podala ji dopis. "Pozvánka na panství Lady Etwoodové",řekla jsem. Marge pokývala hlavou a začala číst. Přemýšlela jsem. Je tam psáno,že za práci budu odměněna. Takže nejspíš potřebuje služebnou. A za všechno mi zaplatí. Což by se hodilo,protože Marge musí každou korunu počítat. Jasně pojedu tam,vydělám peníze a zase se vrátím... Z mého přemítání mě vytrhla Marge. "Myslím,že je to pro tebe dobrá příležitost.Teď záleží jen na tobě. Chceš jet?", usmála se ně mě. "Pojedu." Řekla jsem rozhodně a oplatila ji její milý úsměv.
*

Začala jsem balit. Soffi mi pomáhala.
"Jak dlouho tam budeš?",zeptala se.
"Netuším",moje odpověď vyzněla strašně stroze a chladně a tak jsem rychle dodala. "Bude se mi stýskat. Určitě mě,ale budeš moct navštívit"
V jejích krásným,tmavých velkých očích jsem zahlédla upřímnou radost. Najednou jsem nevěděla jestli chci jet. Nevím ani kde to její panství přesně je.Ale peníze potřebujeme.
Podívala jsem se na hodiny. Bylo půl jedenácté. Ještě mám čas. Popadla jsem Soffi za ruku a      táhla ji ven. Pod Lewisovým oknem jsem se zastavila a zapískala naučený signál. ZA chvíli už s námi stál venku. Šli jsme se projít.

Byla to tichá procházka. Mlčky jsme došli na velkou louku a svalili se do trávy. Koukali 
jsme na mraky.


Lewis se ke mně přitočil. "Budeš mi chybět. Pojedu za kočárem,abych věděl kde to její
nóbl panství je.Večer ti budu házet kamínky od okna"
pošeptal mi a já se zasmála. Najednou jsem vyskočila. Nevím přesně jak dlouho jsme tu jen tak leželi a vdechovali
květinovou vůni,ale museli jsme tu být víc než hodinu. "Musím jít,Lady za chvíli přijde. Ale vy tu klidně zůstaňte" Byla jsem ráda,že se oba mi kamarádi postavili a šli se mnou.

Začala jsem být nervózní. Doma jsem si ještě rychle zkontrolovala jestli mám všechno. Uhladila jsem si lem sukně.

Pak jsem uslyšela dusot kopyt a tlumené ržání koní. Vyšla jsem spolu s Marge a Soffi a mým kufrem narvaným k prasknutí ven. Za chvíli kočár zastavil přímo před naší chalupou. Kočí otevřel dveře a z kočáru vystoupila Lady. Opět byla v naprosto dokonalém kostýmku bez jediného flíčku. Usmála se nanás. Pak sjela pohledem na kufr a otočila se ke mně, "Jak vidím,tak ses rozhodla mé pozvaní příjmout,"
Přikývla jsem.
"Nuže tedy, nastup si"
Podívala jsem se na Soffi a Marge. Rychle jsem je objala. Kočí mi vzal kufr a já spolu s Lady Etwoodovou nastoupila. Koně zaržáli a za chvíli se dali do kroku. Vykoukla jsme z okýnka a mávala jako smyslů zbavená. Koutkem oka jsem zahlédla Lewise na Tarneym. On opravdu stopoval kočár. Usmála jsem se. Lady se taky usmála,nejspíš si myslela,že ten úsměv patřil ji.
 Cesta probíhala tiše a poklidně. Trvalo asi něco přes hodinu než jsem dojeli k jejímu panství. Kočí nám opět
galantně otevřel dveře a pomohl z kočáru. Pořádně jsem si Ladyino sídlo prohlédla. "Páni", vydechla jsem,to bylo totiž to jediné co jsem ze sebe dostala.=) Takže položím vám obvyklou otázku: Líbilo se? (=
Myslíte,že se bdue Nesse na panství líbit?
Všechno pište do komentářů ;)

PS: Těm ,co už májí jarní prázdniny jako já,přeju jejich pěkné prožití a těm co je nemají přeju aspoň pěkný víkend =)
Kiara
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ant Ant | Web | 6. února 2011 v 14:20 | Reagovat

Moc se mi to líbilo :-)
Poutavé a s radostí jsem četla až dokonce...
Myslím,že se jí tam moc líbit nebude...
Možná je to nějaká léčka?

Každopádně,pokračuj :))

2 Kiara Kiara | Web | 6. února 2011 v 14:23 | Reagovat

[1]: Děkuju Ant, jsem ráda že se ti to líbilo ;)
No jestli se ji tam líbit bude nebo nebude a jestl ito bdue léčka,ti ted nepozradím ;)

3 KIKISEK KIKISEK | Web | 6. února 2011 v 15:25 | Reagovat

škoda, že to je ak dlouhý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama